środa, 8 kwietnia 2020


CZĘŚĆ II


CZEŚĆ

WITAM PO KRÓTKIEJ PRZERWIE:) CZAS NA ZABAWĘ; MOŻE KLOCKI?



OTO KILKA PROPOZYCJI ZABAW Z KLOCKAMI.
1. Zacznij układać kompozycję z klocków, a potem poproś dziecko, aby ułożyło identyczną. Zacznijcie od prostych wzorów ZACZYNAMY OD 6 ELEMENTÓW. Zamieniamy się rolami dziecko układa swoja kompozycję my ją odtwarzamy.


2. Ćwiczenie spostrzegawczości. Rozejrzyj się po pokoju i z klocków zbuduj jeden ze znajdujących się w nim przedmiotów lub mebli. Jeśli dziecko zgadnie, co zbudowałeś/łaś - brawo! Później role mogą się odwrócić.
Wersja dla ambitnych: Skorzystajcie z albumów lub internetu i spróbujcie zbudować jakiś znany obiekt. Ciekawe, czy drugi rodzic rozpozna Pałac Kultury z Warszawy lub budynek Parlamentu z Londynu.



Pamiętajcie - zabawa klockami to doskonała okoliczność do rozwoju mowy. Dużo mówcie i zadawajcie wiele pytań, niech wszystkie półkule mózgu pracują!



3. GRA DLA CAŁEJ RODZINY Na tacy wysypujemy przeróżne klocki różnych kształtów i kolorów. Dzieci mają wyznaczony czas, by zapamiętać wszystko, co leży na tacy (zabawę można urozmaicić, położyć tam także inne przedmioty np. kredki, sztućce, inne małe zabawki). Po chwili zabieramy 1 przedmiot - kto pierwszy krzyknie, czego brakuje: wygrywa! Jeśli odpowiadający pośpieszy się i wytypuje źle - odpada z rundy, inna osoba zgaduje, co zniknęło.


4. SPRZĄTANIE!!! Zabawa z klockami ma tę przewagę nad innymi, że nawet sprzątanie po niej jest świetną rozrywką! Spróbujcie pakować klocki do pudełka w jakiejś konkretnej kolejności (np. teraz wszystkie żółte, teraz wszystkie okrągłe).



Sprzątanie W Sypialni Obrazy clipart | Obrazy premium w wysokiej ...



TO JUŻ OSTATNI ODCINEK BLOGA PRZED ŚWIĘTAMI.
 ŻYCZĘ PAŃSTWU I DZIECIOM SPOKOJNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT :)


JAK ZWYKLE PROSZĘ O KOMENTARZE. 

Brak komentarzy:

grupa II

DZIEŃ DOBRY:) Ostatni mój post przed wakacjami. ŻYCZĘ WAM SPOKOJNYCH, FAJNYCH WAKACJI. PRZEDE WSZYSTKIM  BEZPIECZNYCH.              ...